Üniversiteler ‘Mutlu Şehir’lere Yönelik Fikir ve Projeleri ile Yarışıyor!

Şehir Halkının Mutluluğuna Odaklanmış Projeler Ön Plana Çıkıyor

ATRAX 2022 – 9.Uluslararası Eğlence-Etkinlik, Park-Rekreasyon Fuarının bu yılkı teması “Mutlu Şehirler.
Fuar teması kapsamında gerçekleştirilecek program, etkinlik ve söyleşilerde “Mutlu Şehirler” ile daha fazla sosyalleşme ve aktivite imkanı sağlayan, şehir halkının mutluluğuna odaklanmış eğlence ve rekreasyon projelerini ön plana çıkarıyor.

“Mutlu Şehirler” Oluşturmak Adına Öne Sürülen En İyi Fikir ve Projeler Ödüllendiriliyor!

Geleceğin yaşam kalitesine katkı sağlamak, mutlu şehirler ile sosyal-kültürel-turistik-ekonomik ve eğitsel anlamda değer yaratmak amacıyla ‘Mutlu Şehirler’ oluşturmaya yönelik hazırlanan fikir ve projeler Tureks Uluslararası Fuarcılık ve Rekreasyon Araştırmaları ve Çalışmaları Derneği (REKÇAD) Mutlu şehirler olmaya yönelik öne sürülen en iyi fikirleri ödüllendiriyor.

Yarışma Rekreasyon, Spor Bilimleri, iletişim, Peyzaj Mimarları, Mimarlık, Şehir Planlamacıları Bölümlerini kapsayan yarışma, disiplinler arası koordinasyonu sağlayarak üniversiteleri, yerel yönetimler, üreticiler, yatırımcıları, etkinlik yöneticileri ve hizmet alıcıları ile bir araya getirecektir.

Yarıma şehir halkının sosyalleşmesini destekleyecek ve mutluluğuna katkı sağlayacak park, peyzaj-eğlence, kültürel ve sportif alanları ile birlikte tüm aktivitelere yönelik öne sürülen fikirleri kapsayacaktır.

Yarışmada dereceye girecek üniversiteler, fikir ve projelerini 3-5 Şubat 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek olan ATRAX Fuar organizatörü Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından belirlenen “Mutlu Şehirler” teması çerçevesinde düzenlediği konferansın, REKÇAD işbirliği ile yapılan “Mutlu Şehirler” oturumunda paylaşmak üzere davet edilecektir. Ödüllerini ise 4 Şubat 2022 tarihinde yine fuar kapsamında organize edilen “ATRAX Star Awards – Eğlence ve Rekreasyon Ödülleri” töreninde alacaklardır.

Tören sonrasında en iyi fikir ve projelerin duyurulması, uygulanması ve yaygınlaşması amacıyla Tureks tarafından ödül alan fikirler sektör profesyonellerine ve yürütülen basın çalışmaları ile Türkiye’ye duyurulacaktır.

Tüm detaylar ve başvuru için http://eglenceodulleri.com/universitelere-ozel/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Scroll to Top